Ana sayfa
 

2024 Aidat Bedelleri

2024 Ekstreler

Muhasebe

Yönetim

Hesap Numaraları

Önemli Telefonlar

Tadilat Kuralları

Faliyetlerimiz

Muhtarımız

Galeri

İletişim

TADİLAT KURALLARI

Kat Mülkiyeti Kanunu ve Yönetim Planı Gereği;

1- Binanın dış görünümü hiçbir şekilde değiştirilemez.

2- Pencere doğramaları orijinal renkte olmalı, panjurlar genel görünümü değiştirmemelidir.

3- Pencere ve balkonlar mevcuttan fazla büyütülemez.

4- Dış cephelere çamaşır asılamaz.

5- Otopark çizgilerinin dışına park yapılamaz.

6- Açık balkonların rengi mevcut bina renginden farklı yapılamaz.

7- Giriş kat penceresine demir parmaklık yapılacak ise yönetime bilgi verilecek, üst kata çıkacak şekilde yapılmamasına önem verilecek, ayrıca giriş kat üstündeki katlarda pencere ve balkonlara demir çerçeve yapılmayacaktır.

8- Klima montajı yönetimin bilgisi dahilinde yapılacak Yönetimce belirlenen yere takılacaktır. Böylelikle gelişi güzel klima montajları önlenecektir.

9- Çatıya ve binanın dışına uydu anten takılmayacaktır.


Bina içinde tadilatlar:

1- Binalarımızda bulunan tüm duvarlar betonarme taşıyıcı yapıda olup, her birisi birer kolon niteliğindedir. Daire içine, binanın orijinal projesi dışında çekilen elektrik ve su tesisatları için duvarlarda açılan 1-2 cm’ lik kanallar 20 cm. Kalınlıkta bir pencere duvarda depreme karşı % 15-20 zayıflama yaratacaktır. Bu yüzden kesinlikle ana taşıyıcılarda değişiklik yapılamaz.

2- Projede mevcut radyatörlere en ufak bir ekleme yapılmayacaktır.

3- Binalarda yapılacak, tadilatların projesi ( Boya - Badana hariç ) tadilat yapılmadan önce yönetime bildirilir. Sözleşmeden sonra çalışma başlatılır. Yönetim gerekli kontrolleri yapar. Projeden sapma durumunda gerekli mercilere başvurulur.

4- Tadilat çalışmaları saat: 10:00 ile 17: 30 arasında yapılır. Genelde yaz aylarında yapılması önerilir. Pazar ve Bayram günleri çalışma yapılmayacaktır.

5- Bu işler için gerekli malzeme ve çıkacak atıklar asansörle taşımayacak, malzeme atıkları apartman boşluğunda bırakılmayıp derhal taşınarak daire önünde, merdivenlerde çevrede oluşacak kirlilik önlenecek derhal temizlenecektir. Çalışmalar sırasında yönetim, site müdürü veya site personelinin daire içinde gerekli denetimleri yapması yetkisi vardır.